Zopár slov o fotoknihe od Saal Digital

Moje nedávne fotenie budúcej mamičky Mišky a tata Lukáša (pozrite si tu) nezostalo iba pri fotkách na obrazovke. Malý Alexander totižto dostal výsledok svojho úplne prvého fotenia vo forme fotoknihy, ktorá zachytáva jeho posledné chvíle v brušku. Som zvedavý, čo povie, keď fotoknihu otvorí o 10-20 rokov. :)

V tomto blogu by som rád pochválil prácu SaalDigital, ktorí sú výrobcami tejto fotoknihy. Viac uvidíte na fotkách nižšie. SaalDigital som spoznal len nedávno vďaka ich reklamám po fotografických internetoch a facebooku. Ich marketing postupne zasiahol veľké množstvo fotografov. Najprv som tomu neprikladal veľkú váhu, ale postupne po prečítaní dobrých skúseností viacerých autorov som otvoril ich web a dal som sa do študovania. Množstvo dostupných informácii, vrátane materiálov pre profesionálnych fotografov na ich webe ma príjemne prekvapilo. Ešte o niečo spokojnejší som bol po stiahnutí ich aplikácie SaalDesigner, pričom vytvorenie a zadanie objednávky rôznych produktov je dostupné priamo v nej. Je naozaj z čoho vyberať - od tlače malých fotiek na bežných fotopapieroch, cez tlač na fine art papier až po fotoknihy. 

Vybral som si fotoknihu s extra tvrdými stranami vo formáte 19x19cm v darčekovom balení. Samotná krabićka vyzerá veľmi fajn, prekvapila ma vśak veľkosť, v ktorej fotokniha pôsobí trochu maličká. 

Fotografie sú tlačené na matný fotopapier a ďalej laminované na silnom kartóne. V praxi to pôsobí naozaj luxusne, pri prezeraní máte pocit že v ruke držíte kus poctivého produktu. Zároveň to vyzerá, že stránky vydržia aj drsnejšie zaobchádzanie. 

Knihu som vyskladal veľmi jednoducho, bez akéhokoľvek textu, nech fotky hovoria samy za seba. Najviac ma pozitívne prekvapili fotky vytlačené na rozmer dvoch stránok vedľa seba. Väzba knihy je spravená tak, že fotku v strede nič rušivé nepretína a tak si "čitateľ" môže fotku vychutnať naplno.

Celkovo ma prekvapila kvalita spracovania fotoknihy. Určite nebola posledná, ktorú som dal v SaalDigital vyrobiť. Už teraz mám v rukách vzorky rôznych variant fotokníh a chcem ich ponúknuť všetkým svojim klientom už od budúceho roka. Máte sa na čo Tešiť. 

Moju prácu môžete podporiť zdieľaním na sociálne siete alebo vyjadrením názoru do komentárov.